Fen Lisesi

Sevgili Fen Liseliler,

2018 yılını Ankara Aralık ayı son Çarşamba yemeği ile birlikte güzel anılar biriktirerek uğurluyoruz. Haydi hep beraber olalım. 

Sevgilerimizle,

AFLD

Sevgili Fen Liseliler,

15 Aralık 2018’de, İstanbul’da, AFL’liler 2018’i uğurlamak ve 2019’a keyifli girmek için buluşuyor. Kaçırmayınız.

Sevgilerimizle,

AFLD

Ayrıntılar...

Sevgili Ankara Fen Liseliler,

Kasım ayı buluşmamızı yoğun istek üzerine Cer Modern’de brunch olarak yapıyoruz. 25 Kasım Pazar günü saat 10.30’da buluşuyor, kahvaltımızı ögretmenlerimizle birlikte yapıyor, 13:30'dan sonra da baş ögretmenimizi ziyarete gidiyoruz.

AFLD

  • akvaryum

Sevgili Fen Liseliler,

Sevgili Özgür Güven FL 92'nin fikir ve proje önderliğinde, Ankara Fen Lisesi'ne, 200 x 60 x 60 (cm) boyutlarında içinde bolca canlı mercanların, anemonların, karideslerin, bilumum omurgalı ve omurgasız canlıların yanında cerrah balıkları, tang balıkları, soytarı balıkları, kelebek balıkları, denizatları v.b. içeren, yaşayan güzel bir resif akvaryumu kurmayı istiyoruz.  Projeyle ilgili dokümana ulaşmak için burayı tıklayın.

Okulumuz adına bu projeden beklediğimiz 3 temel fayda var:

1. Giriş holde muhteşem görünümlü estetik bir obje olması,

2. Fen Lisesi öğrencilerinden meraklı ve elbette gönüllülerin bakım sorumluluğunu üstlendiği, dönemden döneme emanet edilerek süregelen bir gelenek haline gelmesi,

3. Öğrencilerin akvaryum üzerinde kimya, biyoloji, fizik, elektronik ve yazılım alanlarında uygulamalı projeler yapması.

Akvaryumun kurulabileceği yerler akvaryumu kuracak olan firma ile ve ek binalar projesi mimarı Can Çinici ile çalışarak belirlenecektir. Sağlıklı bir resif akvaryumu sisteminin kurulması 25-30 bin TL bütçe gerektiriyor. Ankara Fen Liseliler Derneği olarak mezunlarımızın bağış ve katkılarıyla bu projeyi hayata geçirmek ve yenilenmiş olan okulumuza hediye etmek istiyoruz. 

Bu amaçla desteğinize ihtiyacımız var.

Sevgilerimizle,

AFLD

Katkıda bulunmak isteyenler için hesap numarası bilgileri...

 

  1. Bülfen Ekim 2018 sayısı

Gelecek sayı: Ocak 2019'da burada...