Fen Lisesi

3 mayıs 2015 tarihinde Antalya'da düzenlenen Ulusal Akdeniz Matematik Olimpiyatlarında Matematik takımımız 2 altın, bir bronz madalya kazanmıştır.

Ayrıca, final sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanan, Çek Cumhuriyeti,  Rusya Federasyonu , Türkiye Cumhuriyeti ve Beyaz Rusya’ nın katıldığı Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması´nda (URFODU) Türkiye’ nin kazandığı 6 gümüş madalyanın 3‘ünü ve bir de bronz madalya kazanarak Türkiye’ nin en başarılı lisesi olduk.

Bu sonuçlara göre okulumuz matematik takımı, ülkemizin kazandığı toplam 18 madalyanın (6 gümüş, 12 bronz) dördünün sahibi olarak, bir kez daha ülkemizin en başarılı lisesi olmuştur.

Matematik takımına katkılarından dolayı mezunlara teşekkür ederiz.

 

Kemal ÇELİK
AFL matematik öğretmeni, takım sorumlusu

FL 2005 dönemi WHAT A BENEFIT! İngilizce Sözcük Bilgisi Yarışması düzenliyor. Ankara Fen Liseli öğrenciler yazın The Economist okuyarak ve Essential Academic Vocabulary kitabındaki 3.750 kelimeyi öğrenerek İngilizcelerini geliştirecekler. Eylül ayındaki sınavda başarı gösterenler e-mürekkep ekranlı okuyucu (Calibro, Kindle Kobo vb.) ile ödüllendirilecek. Vocabulary kitapları okul kütüphanesinde, detaylı bilgi www.WhataBenefit.tk adresinde ve İkbal Hoca'da.
 
  • 2015_09_whatabenefit_afis
Faroe Adası'nda, Tórshavn'da
Bir şezlongda oturmuşum sabahtan
Akşam Streyn otelinde kalmışım, 
hem kıyıya yakın hem de internet var.
 
Otel rahat ama ben yorgunum.
Dile kolay, neredeyse 
Otuz saat uçarak geldim
Hay bin köfte! Hangi havayoluna baksam Dubai'den geçiyor
Sonunda bir tane Tokyo'dan geçen rota buldum
Oradan Kopenhag, oradan da Vágar havaalanı.
Üç havayolu değiştirdim, Qantas, SAS, Atlantic Airways
 
45 dakika süren bir taksi yolculuğundan sonra otele vasıl oldum.
 
Menzili maksudumdayım.